با حضور امام جمعه محبوب تبریز ؛

آغاز توزیع بسته های معیشتی در قالب طرح «رمضان؛ ماه همدلی»

توزیع ۱۱۴بسته معیشتی برای خانواده های کم بضاعت در قالب طرح «رمضان؛ بهار همدلی» به همت هیات عاشقان ثار الله و فاطمیون دانشگاه و با همکاری کانون موعود، با حضور حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و نماینده ولی فقیه در استان در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید.

 توزیع بسته های معیشتی برای خانواده های کم بضاعت در قالب طرح «رمضان؛ بهار همدلی» با حضور حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و نماینده ولی فقیه در استان در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید. 

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. سپس، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با خوشامدگویی به امام جمعه تبریز و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز همواره در فعالیت های دینی و هم نوع دوستانه، پیشقراول هستند.

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، فعالیت های هیات عاشقان ثار الله و فاطمیون دانشگاه را از جمله فعالیت های تشکل ها و هیات های مذهبی دانشگاه معرفی کرد و ادامه داد: دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم جامعه، در تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای نیازمندان جامعه در راستای رزمایش مواسات به صورت جدی و پیگیر در حال فعالیت هستند. 

وی با اشاره به اینکه در زمینه کمک به خانواده های بی بضاعت در چند روز گذشته شاهد آغاز توزیع بسته های معیشتی در چند نوبت و توسط نهادهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی تبریز بودیم، افزود: به مدد الهی، این فعالیت ها با حمایت اساتید، کارکنان و دانشجویان در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت. 

در ادامه این جلسه، دبیر هیات عاشقان ثار الله دانشگاه علوم پزشکی تبریز با خیر مقدم گویی به امام جمعه محبوب تبریز و قدردانی از وی به سبب حضور در میان دانشجویان، اظهار داشت: حجت الاسلام آل هاشم به جوانان و دانشجویان نگاه ویژه ای دارند و آنها را همواره گرامی می دارند.

در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز به سخنرانی پرداخت. حجت الاسلام آل هاشم از حاضران در جلسه به عنوان بهترین بندگان خدا یاد کرد و حضور در چنین جمعی از دانشگاهیان را نیازمند شکر به درگاه الهی دانست.

وی با اشاره به اینکه در ایام ماه رمضان در هر سال شاهدیم مردم جامعه به فکر نیازمندان هستند، اظهار داشت: در ماه رمضان امسال با توجه به وضعیت جامعه و فرمایش مقام معظم رهبری، این کمک ها فزونی گرفت و به صورت رزمایش درآمد. 

امام جمعه محبوب تبریز با بیان اینکه رزمایش مواسات در سراسر کشور گسترده  شده و بسیجی برای کمک به نیارمندان شکل گرفته است، ادامه داد: به نظر می رسد در استان آذربایجان شرقی، فعالیت ها در این زمینه پررنگ تر است و در همه شهرها، مساجد، هیئات، دانشگاه ها و... مردم استان با همتی بزرگ، به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته اند. 

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه در زمان دفاع مقدس چنین فعالیت هایی انجام می گرفت و مردم در مساجد حاضر می شدند و به پشتیبانی جبهه های جنگ می پرداختند، افزود: امروز این فعالیت ها پررونق تر از آن روزها هم هست و همه اقشار مختلف مردم در کنار هم حضور دارند و در تهیه اقلام بهداشت فردی برای پیشگیری از کرونا تا تدارک بسته های معیشتی به فعالیت مشغول هستند و همه این ایثارها و فعالیت ها، ستودنی است.  

نماینده ولی فقیه در استان، اجر و پاداش فعالیت های این چنینی را برای دانشجویان مضاعف دانست و گفت: دانشجویان از یک سو در کسب مخارج زندگی و تحصیلی فعال هستند و از سوی دیگر در چنین فعالین هایی به نقش آفرینی می پردازند. 

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، رمز موفقیت در امور را پرهیزکاری و خداترسی معرفی کرد و ادامه داد: لازم است در درگاه باری تعالی از اعمال مان بترسیم و تقوا پیشه کنیم.  وی، رعایت تقوا را در بهره گیری از آموزه های قرآن و نهج البلاغه خواند و افزود: تقوا از منظر امام علی(ع) در پرهیز از دروغ گویی حتی از روی شوخی است و انسان بایستی راست گوید حتی اگر به ضررش باشد. 

امام جمعه محبوب تبریز با اشاره به اینکه مومن در لباس پوشیدن باید مشی میانه ای داشته باشد، اظهار داشت: لباس مومن باید به گونه ای باشد که انگشت نمای دیگران نباشد و از دیگر سو از ژولیدگی هم دوری نماید.  وی با بیان اینکه مومن در هنگان راه رفتن دارای تواضع است، ادامه داد: آن کسی که نه سلامی می دهد و نه سلامی را پاسخ می دهد از تواضع به دور است. 

نماینده ولی فقیه در استان، تواضع به خاطر خدا را  سبب بزرگی انسان دانست و افزود: دانشجویان فعال در عرصه های مختلف بایستی به دیگر دانشجویان تواضع پیشه گیرند و این مشی حتما اثرگذار است. 

حجت الاسلام آل هاشم از دانشجویان تشکل ها و نهادهای دینی و انقلابی دانشگاه خواست برای تاثیرگذاری بیشتر میان دیگر دانشجویان خود را به امتیاز تقوا، اخلاق و شرایط تحصیلی مطلوب مجهز کنند و اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه در شما بایستی نکاتی را ملاحظه کنند تا دلیلی برای پذیرفتن سخنان شما داشته باشند و تواضع، تقوا و وضعیت درسی عالی از جمله این نکات و امتیازات است.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *